Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Świat oczami Marysi

wtorek, 21 maja 2019
Projekty: Świat oczami Marysi

Czy żeby napisać książkę trzeba mieć bagaż doświadczeń i wieku? Niekoniecznie, przekonała nas Maria Krasowska, autorka Wyspy X i Bandy niematerialnych szaleńców, podczas spotkania połączonego z interaktywnym wykładem motywacyjnym 21 maja 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Pierwszą książkę napisała mając 16 lat i wydała w formie self publishingu. Pomysłów do książek dostarcza jej wyobraźnia i podróże. Dzięki pisaniu spełnia swoje marzenia, przenosi się do świata,  który sama wykreowała, gdzie wszystko wygląda tak, jak sobie wymarzyła, a rzeczy niemożliwe stają się realne. Uważa, że każdy może pisać. Nie wolno zrażać się niepowodzeniami. Za pierwszym razem rzadko coś wychodzi, ale nie jest to powód, żeby rezygnować – tylko próbować dalej.

Ma wiele pasji: czytanie, akrobatykę a zwłaszcza podróże. Właśnie wróciła z Hawajów, gdzie pracowała na farmie, zrywając owoce. Filmiki z wyjazdów można znaleźć na jednym z jej kanałów na You Tube. Po raz pierwszy na dłużej wyjechała jako 17-latka na wymianę do Teksasu w USA, gdzie przez dziesięć miesięcy chodziła do szkoły i mieszkała z amerykańską rodziną, poznając ich codzienne życie. Uważa, że dzięki podróżom zwraca uwagę na rzeczy, które wydają się oczywiste i czerpie z nich inspiracje do pisania.

Kocha książki i czytanie. Na zdjęciach z jej wyjazdów na wakacje widać walizkę, której połowę zawartości stanowią książki, a ona sama siedzi i czyta. Nie lubi bezczynności. Energię do działania czerpie z robienia tego, co lubi na własnych warunkach. Zachęca do realizowania pasji i szukania własnej drogi.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: twojejaslo.pl i wirtualnejaslo.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Księgarnie Nova.