Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Wkręceni w czytanie!

wtorek, 17 września 2019
Projekty: Wkręceni w czytanie!

17 września br. w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle odbyło się literacko-artystyczne wydarzenie dla dzieci w wieku 10-14 lat pn. Weź nie pytaj! Czytaj! z udziałem gości specjalnych: Teatru MAŁE MI ze spektaklem „FINTIKLUSZKI – folkowe okruszki” oraz przy wsparciu współorganizatorów: Jasielskiego Domu Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury i Księgarni Nova.

Wspólnie z aktorami teatru, dzieci przeniosły się do krainy niekończących się historii i udały się na ludową pogawędkę. Usłyszały pełne humoru, wzruszające bajki oraz przyśpiewki zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami i przeniosły się do świata Wielkoludów i Domowych Skrzatów. Historie wydobyte z kufra pamięci przekazane za pomocą lalek, instrumentów muzycznych oraz tradycyjnych zabawek urzekły odbiorców.

Po spektaklu najmłodsi wzięli udział w akcjach towarzyszących wydarzeniu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Czytasz? Polecasz! – akcji dzięki której mogli wymienić się swoimi książkowymi propozycjami, przynosząc egzemplarze polecanych książek a jednocześnie zabierając dotąd jeszcze nieznane i nieczytane. Każdy młody czytelnik biorący udział w akcji otrzymał zestaw pamiątkowych gadżetów promocyjnych. POczytaLNA gadżeciarnia – akcji w ramach której najmłodsi zrealizowali swoje pomysły na najbardziej niespotykany gadżet zachęcający do tego aby spędzać czas z książką lub ułatwiający lekturę. Dominowały zdecydowanie unikatowe zakładki i czytelnicze breloki. Bestsellery w QR-kodach! – akcji, która pozwoliła w lokalnej przestrzeni odkodować bestsellery książkowe, jakie czekają na czytelników w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Kliknij aby obejrzeć relację z wydarzenia: Weź nie pytaj! Czytaj!

Projekt ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: twojejaslo.pl i wirtualnejaslo.pl.