Projekty: Siła wyobraźni – spotkanie z Marcinem Pałaszem

czwartek, 06 czerwca 2019
Projekty: Siła wyobraźni – spotkanie z Marcinem Pałaszem

W dniu 6 czerwca br. w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! w Parku Miejskim odbyło się spotkanie z Marcinem Pałaszem – autorem prawie 40 zabawnych, przewrotnych i nieco zwariowanych książek dla dzieci i młodzieży. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, 4  oraz 12 w Jaśle.

W czasie spotkania Marcin Pałasz opowiedział m.in. o dwóch sytuacjach, które miały decydujący wpływ na jego życie. Pierwszą, kiedy to wydawnictwo postanowiło wydać jego książkę „Opowieści z Krainy Potworów”, napisaną głównie po to, aby zachęcić swojego kuzyna Krzysia do czytania i drugą, kiedy się zakochał i to z wzajemnością. Jego miłość to Elf, ma  cztery łapy, merdający ogonek i zdiagnozowane przez weterynarza ADHD. Inspiruje go w pisaniu książek. Pierwsza książka o Elfie powstała w ciągu sześciu dni, kolejne wciąż powstają i będą powstawać jak zapewnia autor. Opowiadając o swoim życiu oraz przygodach bohaterów swoich książek, zaraża wszystkich niesamowitym poczuciem humoru i optymizmem. Obecnie największym marzeniem autora jest napisać prawdziwy horror.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: twojejaslo.pl i wirtualnejaslo.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Księgarnie Nova.