Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2016

 • Kto i po co do Biblioteki? Czytelnicze wybory jaślan w 2015 roku

  Powieść psychologiczna, literatura faktu czy kryminał? Dzieci, młodzież a może seniorzy? Kto najczęściej odwiedza Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle? Po jakie tytuły najchętniej sięgają czytelnicy? Sprawdźmy!

 • Biblioteka – wstąp i wybierz! 2015 rok w jasielskie Bibliotece

  Za nami kolejny aktywny rok w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Ponad 170 000 wypożyczonych książek, 9 233 zarejestrowanych czytelników i prawie 550 wydarzeń dowodzi, że mieszkańcy Jasła i regionu – poszukując dostępu do nowości książkowych, edukacji i kreatywnego spędzania czasu – wybierają Bibliotekę.

 • Zapraszamy do udziału w konkursie

  Zapraszamy do udziału w konkursie  XVI Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży Żary 2016, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żarach.

 • Trwa przeprowadzka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przypomina, że w związku z przenosinami do siedziby przy ul. Kołłątaja 1, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Oddział dla Dzieci (ul. Czackiego 2) oraz Czytelnia Główna i CIL (ul. Kościuszki 47) są nieczynne.

 • Projekty: Zakup nowości wydawniczych

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów bibliotek polskich. W 2016 roku na zakup nowości wydawniczych Biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 34 000 zł.

 • Przeprowadzka MBP w Jaśle - Biblioteka Główna nieczynna do odwołania

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle informuje, że w związku z przenosinami do siedziby przy ul. Kołłątaja 1, Biblioteka Główna działająca obecnie w lokalach zastępczych (Oddział dla Dzieci i Wypożyczalnia dla Dorosłych przy ul. Czackiego 2, oraz Czytelnia Główna i Centrum Informacji Lokalnej przy ul. Kościuszki 47), będzie nieczynna od 17 marca br. do odwołania.

 • Biblioteka nagrodzona za promowanie e-czytelnictwa!

  Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała wyróżnienie w ramach ogólnopolskiej akcji "Promocja e-czytelnictwa w bibliotece" organizowanej przez Państwowe Wydawnictwo Naukowe oraz IBUK Librę – czytelnię online.

 • Zakochani? Zaczytani? Książkowe inspiracje z okazji Walentynek!

  Ciekawa książka, kubek herbaty i wygodny fotel to dobry pomysł by poczuć walentynkowe klimaty. Chcąc umilić naszym czytelnikom oczekiwanie na  Dzień Zakochanych, pragniemy zachęcić do odwiedzin Wypożyczalni dla Dorosłych i Oddziału dla Dzieci oraz zaproponować kilka idealnych na tę porę książek.

 • Projekty: Co język polski myśli o ludziach? Odpowiedz i wygraj kartę upominkową na książki!

  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle właśnie rozpoczęliśmy kolejny projekt poświęcony polszczyźnie, tym razem pod hasłem „Polski – Pomysłowy”. Zainaugurowały go warsztaty kreatywnego pisania Loesje, w których wzięły udział dzieci, młodzież i dorośli. Podczas zajęć projektowych uczestnicy wspólnie tworzyli twórcze definicje najróżniejszych przedmiotów, snuli zaskakujące opowieści oraz wymyślali hasła-slogany na interesujące ich tematy. Jedno z pytań postawionych na warsztatach brzmiało: CO JĘZYK POLSKI MYŚLI O LUDZIACH? – i stało się ono inspiracją do pierwszego internetowego zadania w naszej projektowej zabawie „ Pomysłowe zabawy językowe”.

 • Do zobaczenia w Bibliotece!

  Biblioteka Główna MBP w Jaśle wraca do siedziby przy ul. Kołłątaja 1. Przed nami jeszcze kilka tygodni pracy, ale mamy nadzieję, że już wkrótce biblioteczne pomieszczenia zapełnią się czytelnikami, uczestnikami zajęć i odwiedzającymi.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz