Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2016

 • Akcje: Uskrzydlające książki! Piknik czytelniczy w Filii nr 2
  03 czerwca 2016

  Czy czytanie może uskrzydlać? Jeśli tak – to które książki uskrzydlają? Czy łatwo jest stworzyć swoje pierwsze origami? Czy dzięki czytaniu i aplikacjom możemy przenieść się w kosmos? Odpowiedzi na te pytania znają uczestnicy pikniku „Książkowy kalejdoskop”, który odbył się 3 czerwca br. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

 • Akcje: Literacko, energicznie i po strażacku - głośne czytanie w KPPSP w Jaśle
  30 maja 2016

  30 maja br. najmłodsi z Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Szkoły Podstawowej nr 1 spotkali się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle by literacko, energicznie i po strażacku przekonać się, że Czytanie uskrzydla! Spotkanie odbyło się w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez „Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

 • Akcje: Mundurowi czytają dzieciom! XV OTCD w jasielskiej Bibliotece
  30 maja - 02 czerwca 2016

  O tym, że czytanie to dobra zabawa, zwłaszcza gdy czytają dorośli przekonali się w dniach 30 maja – 2 czerwca br. najmłodsi z jasielskich szkół i przedszkoli, którzy wzięli udział w niecodziennej akcji jasielskich służb mundurowych wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczna w Jaśle i spotkali się z czytającymi policjantami, strażakami i strażnikami miejskimi.

 • Konkursy: Finaliści w Lirycznym Jaśle
  24 maja 2016

  Za nami uroczysta gala finałowa w XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży. Relacja i fotogaleria już wkrótce, a tymczasem przedstawiamy laureatów.

 • Konkursy: Nagrodzeni w „Lirycznym Jaśle” – finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży
  24 maja 2016

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”. Laureatów Konkursu poznamy 24 maja 2016 r. podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Kinie JDK Syrena w Jaśle.

 • Kluby: Historie, które napisało życie
  24 maja 2016

  24 maja 2016 r. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus”. Tym razem dyskutowano o książce Doroty Sumińskiej pt. Historie, które napisało życie.

 • Projekty: Rodzinny dzień językowy w Bibliotece!
  13 maja 2016

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w akcji „Polski – Pomysłowo Rodzinny”. Na wszystkich, którzy 13 maja br. odwiedzą filie Biblioteki przy ul. Sobniowskiej 34 (Filia nr 1), Kopernika 8 (Filia nr 2), Szopena 22 (Filia nr 3) czekają językowe gry, zabawy i zagadki!

 • Projekty: Mistrzowie języka w Bibliotece!
  13 maja 2016

  Ile dialektów ma język polski? Czy internetowe aplikacje mogą pomóc w zmaganiach
  z ortografią? I najważniejsze - jak zostać mistrzem poprawnej polszczyzny? Z tymi pytaniami zmierzyli się jaślanie, którzy 13 maja br. roku wzięli udział w dniu językowym „Polski – Pomysłowo Rodzinny” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

 • Projekty: Wszystko trzeba od czegoś zacząć!
  13 maja 2016

  Zastanawialiście się kiedyś skąd przychodzą nam do głowy pomysły i czy można je dotknąć? 13 maja sprawdzili to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, którzy spotkali się z Wojciechem Widłakiem, autora znanych i lubianych przygód o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach akcji Polski-Pomysłowy Rodzinny.

 • Akcje: Biblioteka inspiruje – XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 1
  13 maja 2016

  Głośne czytanie, zajęcia z tabletami, zabawy logopedyczne, wspólne budowanie z drewnianych klocków, odkrywanie różnych wymiarów książki – za nami XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek „Biblioteka inspiruje” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Na dużych i młodszych, którzy odwiedzili w dniach 9-13 maja sobniowską filię, czekało sporo atrakcji!

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
styczeń 2021
pn wt śr cz pt so nd
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31