Facebook
A A A

Aktualności - archiwum 2016

03 czerwca 2016

Czy czytanie może uskrzydlać? Jeśli tak – to które książki uskrzydlają? Czy łatwo jest stworzyć swoje pierwsze origami? Czy dzięki czytaniu i aplikacjom możemy przenieść się w kosmos? Odpowiedzi na te pytania znają uczestnicy pikniku „Książkowy kalejdoskop”, który odbył się 3 czerwca br. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

30 maja 2016

30 maja br. najmłodsi z Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Szkoły Podstawowej nr 1 spotkali się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle by literacko, energicznie i po strażacku przekonać się, że Czytanie uskrzydla! Spotkanie odbyło się w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez „Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

30 maja - 02 czerwca 2016

O tym, że czytanie to dobra zabawa, zwłaszcza gdy czytają dorośli przekonali się w dniach 30 maja – 2 czerwca br. najmłodsi z jasielskich szkół i przedszkoli, którzy wzięli udział w niecodziennej akcji jasielskich służb mundurowych wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczna w Jaśle i spotkali się z czytającymi policjantami, strażakami i strażnikami miejskimi.

24 maja 2016

Za nami uroczysta gala finałowa w XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży. Relacja i fotogaleria już wkrótce, a tymczasem przedstawiamy laureatów.

24 maja 2016

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”. Laureatów Konkursu poznamy 24 maja 2016 r. podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Kinie JDK Syrena w Jaśle.

24 maja 2016

24 maja 2016 r. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus”. Tym razem dyskutowano o książce Doroty Sumińskiej pt. Historie, które napisało życie.

13 maja 2016

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w akcji „Polski – Pomysłowo Rodzinny”. Na wszystkich, którzy 13 maja br. odwiedzą filie Biblioteki przy ul. Sobniowskiej 34 (Filia nr 1), Kopernika 8 (Filia nr 2), Szopena 22 (Filia nr 3) czekają językowe gry, zabawy i zagadki!

13 maja 2016

Ile dialektów ma język polski? Czy internetowe aplikacje mogą pomóc w zmaganiach
z ortografią? I najważniejsze - jak zostać mistrzem poprawnej polszczyzny? Z tymi pytaniami zmierzyli się jaślanie, którzy 13 maja br. roku wzięli udział w dniu językowym „Polski – Pomysłowo Rodzinny” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

13 maja 2016

Zastanawialiście się kiedyś skąd przychodzą nam do głowy pomysły i czy można je dotknąć? 13 maja sprawdzili to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, którzy spotkali się z Wojciechem Widłakiem, autora znanych i lubianych przygód o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach akcji Polski-Pomysłowy Rodzinny.

13 maja 2016

Głośne czytanie, zajęcia z tabletami, zabawy logopedyczne, wspólne budowanie z drewnianych klocków, odkrywanie różnych wymiarów książki – za nami XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek „Biblioteka inspiruje” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Na dużych i młodszych, którzy odwiedzili w dniach 9-13 maja sobniowską filię, czekało sporo atrakcji!

poprzednia 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 z 15 następna

Info

 

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz