10 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się warsztaty poznawania przeszłości, polskiej kultury i tradycji dla seniorów, prowadzone przez Annę Woźniak – edukatorkę historyczną, animatorkę kultury, opowiadaczkę i archeolożkę.
10 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się warsztaty poznawania przeszłości, polskiej kultury i tradycji dla seniorów, prowadzone przez Annę Woźniak – edukatorkę historyczną, animatorkę kultury, opowiadaczkę i archeolożkę.
24-25 września br. w godz. 9.00-14.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza bibliotekarzy na warsztaty "Jak zmieniać lokalną przestrzeń aktywizując mieszkańców do wspólnych działań?" prowadzone przez Beatę Tarnowską bibliotekarkę Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, członkinię sieci LABIB, trenerkę aktywnie zajmująca się rozwojem oraz aktywizacją osób starszych.
7 września br. w ramach akcji Narodowe Czytanie, organizowanej pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, jaślanie zgromadzili się w Parku Miejskim, aby wspólnie pochylić się nad lekturą Przedwiośnia Stefana Żeromskiego.
Świat jest pełen tajemnic: niewyjaśnione zdarzenia z przeszłości, niezwykłe manuskrypty, zagadkowe budowle i artefakty. A jeśli to za mało, wystarczy spojrzeć w niebo – wszechświat potrafi zaskoczyć nawet największe umysły! Od września 2018 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle rozpoczyna nowy cykl zajęć – Tropiciele tajemnic, podczas którego będziemy podążać tropem rozmaitych zagadek Ziemi i Wszechświata.
Niepodległość była tematem spotkania Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” 4 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
Rusałki, dusze zaklęte w ciała czarnych kotów, dzielni rycerze, okrutne księżniczki, zamkowe skarby, gryfy, wężowe potwory... to tylko legendy! Ale czy nie zawierają ziarenka prawdy? Czy warto czytać legendy, podania i mity? My już wiemy, że tak ponieważ, legendy dostarczają nam opowieści o postaciach i miejscach historycznych, nie unikają tematyki fantastycznej, opowiadają o siłach nadziemskich oraz walce dobra ze złem.
Wars i Sawa, harnaś Janosik, król Popiel, groźny smok spod Rzeszowa oraz wiele innych bohaterów z polskich legend towarzyszyło nam w wakacyjnym cyklu Bazyliszek, Lajkonik i Boruta.
Gdzie mieszka siostra warszawskiej Syrenki? Kim była Jurata? Jak powstały Bieszczady? Dlaczego hejnał mariacki nagle się urywa? Odpowiedzi na te i inne pytania poznały dzieci uczestniczące w zajęciach „Bazyliszek, Lajkonik i Boruta” w Filii nr 2 MBP w Jaśle.
20 sierpnia 2018 r. rozmawialiśmy w DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle o książce Catherine Poulain "Wielki marynarz".
Umiejętność programowania i korzystania z aplikacji jest niezbędna we współczesnym świecie, dlatego warto uczyć się jej od najmłodszych lat. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zorganizowała zajęcia pod hasłem Sierpień dobrze zaprogramowany, promujące korzystanie z rozmaitych aplikacji edukacyjnych na tablety i komputery dla różnych grup wiekowych.