Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2018

 • Projekty: W kręgu patriotyzmu i hymnu narodowego od najmłodszych lat
  10 września 2018

  Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w zajęciach z edukacji patriotycznej: "Patriotyzm co to znaczy?" oraz "Co każdy Polak powinien wiedzieć o hymnie?" w ramach projektu "Rośniemy w Niepodległość!"

 • Projekty: Dzieje widziane przez dziurkę od klucza
  10 września 2018

  10 września br. w ramach projektu „Rośniemy w Niepodległość!” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się warsztaty, historyczno-etnograficzne dla młodzieży, prowadzone przez Annę Woźniak – edukatorkę historyczną, animatorkę kultury, opowiadaczkę i archeolożkę.

 • Odrodzona – Niepodległa! – jasielskie Narodowe Czytanie 2018
  07 września 2018

  7 września br. w ramach akcji Narodowe Czytanie, organizowanej pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, jaślanie zgromadzili się w Parku Miejskim, aby wspólnie pochylić się nad lekturą Przedwiośnia Stefana Żeromskiego.

 • Cykle: Tropiciele tajemnic
  04 - 22 września 2018

  Świat jest pełen tajemnic: niewyjaśnione zdarzenia z przeszłości, niezwykłe manuskrypty, zagadkowe budowle i artefakty.  A jeśli to za mało, wystarczy spojrzeć w niebo  –  wszechświat potrafi zaskoczyć nawet największe umysły! Od września 2018 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle rozpoczyna nowy cykl zajęć – Tropiciele tajemnic, podczas którego będziemy podążać tropem rozmaitych zagadek Ziemi i Wszechświata.

 • Kluby: Z wolności trzeba umieć korzystać – „Michaliny” świętują niepodległość
  04 września 2018

  Niepodległość była tematem spotkania Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” 4 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Cykle: Bazyliszek, Lajkonik i Boruta – wakacje z legendą w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży
  30 sierpnia 2018

  Rusałki, dusze zaklęte w ciała czarnych kotów, dzielni rycerze, okrutne księżniczki, zamkowe skarby, gryfy, wężowe potwory... to tylko legendy! Ale czy  nie zawierają ziarenka prawdy? Czy warto czytać legendy, podania i mity? My już wiemy, że tak ponieważ, legendy dostarczają nam  opowieści o postaciach i miejscach historycznych, nie unikają tematyki fantastycznej, opowiadają o siłach nadziemskich oraz walce dobra ze złem.

 • Cykle: Bazyliszek, Lajkonik i Boruta - wakacje z legendą w Filii nr 3
  27 sierpnia 2018

  Wars i Sawa, harnaś Janosik, król Popiel, groźny smok spod Rzeszowa oraz wiele innych bohaterów z polskich legend towarzyszyło nam w wakacyjnym cyklu Bazyliszek, Lajkonik i Boruta.

 • Cykle: Bazyliszek, Lajkonik i Boruta – wakacje z legendą w Filii nr 2
  22 sierpnia 2018

  Gdzie mieszka siostra warszawskiej Syrenki? Kim była Jurata? Jak powstały Bieszczady? Dlaczego hejnał mariacki nagle się urywa?  Odpowiedzi na te i inne pytania poznały dzieci uczestniczące w zajęciach „Bazyliszek, Lajkonik i Boruta” w Filii nr 2 MBP w Jaśle.

 • Kluby: Zaprzedać duszę świtom – Catherine Poulain Wielki marynarz
  20 sierpnia 2018

  20 sierpnia 2018 r. rozmawialiśmy w DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle o książce Catherine Poulain "Wielki marynarz".

 • Akcje: Sierpień dobrze zaprogramowany w MBP w Jaśle
  07 - 23 sierpnia 2018

  Umiejętność programowania i korzystania z aplikacji jest niezbędna we współczesnym świecie, dlatego warto uczyć się jej od najmłodszych lat. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zorganizowała zajęcia pod hasłem Sierpień dobrze zaprogramowany, promujące korzystanie z rozmaitych aplikacji edukacyjnych na tablety i komputery dla różnych grup wiekowych.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
wrzesień 2021
pn wt śr cz pt so nd
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30