Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w zajęciach z edukacji patriotycznej: "Patriotyzm co to znaczy?" oraz "Co każdy Polak powinien wiedzieć o hymnie?" w ramach projektu "Rośniemy w Niepodległość!"
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w zajęciach z edukacji patriotycznej: "Patriotyzm co to znaczy?" oraz "Co każdy Polak powinien wiedzieć o hymnie?" w ramach projektu "Rośniemy w Niepodległość!"
10 września br. w ramach projektu „Rośniemy w Niepodległość!” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się warsztaty, historyczno-etnograficzne dla młodzieży, prowadzone przez Annę Woźniak – edukatorkę historyczną, animatorkę kultury, opowiadaczkę i archeolożkę.
7 września br. w ramach akcji Narodowe Czytanie, organizowanej pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, jaślanie zgromadzili się w Parku Miejskim, aby wspólnie pochylić się nad lekturą Przedwiośnia Stefana Żeromskiego.
Świat jest pełen tajemnic: niewyjaśnione zdarzenia z przeszłości, niezwykłe manuskrypty, zagadkowe budowle i artefakty. A jeśli to za mało, wystarczy spojrzeć w niebo – wszechświat potrafi zaskoczyć nawet największe umysły! Od września 2018 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle rozpoczyna nowy cykl zajęć – Tropiciele tajemnic, podczas którego będziemy podążać tropem rozmaitych zagadek Ziemi i Wszechświata.
Niepodległość była tematem spotkania Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” 4 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
Rusałki, dusze zaklęte w ciała czarnych kotów, dzielni rycerze, okrutne księżniczki, zamkowe skarby, gryfy, wężowe potwory... to tylko legendy! Ale czy nie zawierają ziarenka prawdy? Czy warto czytać legendy, podania i mity? My już wiemy, że tak ponieważ, legendy dostarczają nam opowieści o postaciach i miejscach historycznych, nie unikają tematyki fantastycznej, opowiadają o siłach nadziemskich oraz walce dobra ze złem.
Wars i Sawa, harnaś Janosik, król Popiel, groźny smok spod Rzeszowa oraz wiele innych bohaterów z polskich legend towarzyszyło nam w wakacyjnym cyklu Bazyliszek, Lajkonik i Boruta.
Gdzie mieszka siostra warszawskiej Syrenki? Kim była Jurata? Jak powstały Bieszczady? Dlaczego hejnał mariacki nagle się urywa? Odpowiedzi na te i inne pytania poznały dzieci uczestniczące w zajęciach „Bazyliszek, Lajkonik i Boruta” w Filii nr 2 MBP w Jaśle.
20 sierpnia 2018 r. rozmawialiśmy w DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle o książce Catherine Poulain "Wielki marynarz".
Umiejętność programowania i korzystania z aplikacji jest niezbędna we współczesnym świecie, dlatego warto uczyć się jej od najmłodszych lat. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zorganizowała zajęcia pod hasłem Sierpień dobrze zaprogramowany, promujące korzystanie z rozmaitych aplikacji edukacyjnych na tablety i komputery dla różnych grup wiekowych.