1 czerwca 2026 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczyła w Miejskim dniu Dziecka, odbywającym się w Ogródku Jordanowskim.

1 czerwca 2026 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczyła w Miejskim dniu Dziecka, odbywającym się w Ogródku Jordanowskim.

Informujemy, że:
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
(Biblioteka Główna, Filia nr 1, Filia nr 2, Filia nr 3)
5-6 czerwca 2026
będzie nieczynna.

W swoich powieściach Backman opowiada o zwyczajnych ludziach, pokazując ich słabości, samotność i potrzebę bliskości z wyjątkową czułością i humorem.

28 maja 2026 roku odbyły się obchody Powiatowego Dnia Bibliotekarza, w których uczestniczyli pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz bibliotek gminnych powiatu jasielskiego. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności bibliotek, wymiany doświadczeń oraz integracji środowiska bibliotekarskiego.

W jubileuszowej edycji XXV Tygodnia Czytania Dzieciom do Filii nr 3 na spotkanie „Mamy czytają!” przyszły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle oraz mama Krystiana – Pani Paulina i mama Weroniki – Pani Małgorzata. Mamy przeczytały dzieciom ulubione wiersze polskich autorów: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz Paulette Bourgeois „Franklin czyta kolegom”.

W dniach 26 maja – 1 czerwca odbywa się XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – wyjątkowa akcja promująca wspólne czytanie i odkrywanie świata książek.

21 maja 2026 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się wyjątkowe spotkania autorskie z Renatą Piątkowską – jedną z najbardziej cenionych współczesnych autorek literatury dziecięcej oraz lektorką, Malwiną Kożurno.


13 maja 2026 r. w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się kameralne warsztaty readfulness, które poprowadziła mgr Ewa Kasperek.

W związku z obchodami Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle będzie czynna
w następujących godzinach