Akademia Orange dla jasielskiej biblioteki

wtorek, 11 stycznia 2011
Akademia Orange dla jasielskiej biblioteki

W roku 2010 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przystąpiła do programu Fundacji Orange AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK. Program ma na celu popularyzację Internetu i nowoczesnych technologii informacyjnych jako narzędzi edukacji.

Uzyskana dotacja w kwocie 15 635,89 zł została przeznaczona na pokrycie kosztów dostępu do Internetu w bibliotece głównej i filiach biblioteki.

- Dzięki udziałowi w programie zwiększona została szybkość łącz w bibliotece głównej (15 Mb) i filiach (2Mb) - mówi dyrektor MBP - Małgorzata Piekarska.

W bibliotece organizowane są warsztaty internetowe dla seniorów – cztery edycje w ciągu roku, prowadzona jest także edukacja czytelnicza i medialna dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem Internetu.

W 2010 roku z bezpłatnych publicznych punktów dostępu do Internetu w bibliotece skorzystało 25 629 osób.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do bezpłatnego korzystania z Internetu codziennie w godzinach 10:15 – 18:00, w soboty 10:00 -15:00:

Biblioteka Główna – ul. Kołłątaja 1

Filia nr 3 – ul. Szopena 22

Filia nr 2 – ul. Kopernika 8

Filia nr 1 – ul. Sobniowska 34 /czynna w poniedziałki, środy, piątki w godz. 11:00-17:00/