Akcje: 100 stron na 100-lecie!

piątek, 11 maja 2018
Akcje: 100 stron na 100-lecie!

11 maja br. dzieci, młodzież, przedstawiciele szkół, instytucji, stowarzyszeń oraz władz miejskich    i powiatowych spotkali się w Parku Miejskim aby uczcić obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości i świętować Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Punktualnie o 9.00 z tekstami w dłoniach rozpoczęliśmy nasz maraton czytania pn. „Do-wolność czytania 100/100” – czyli sto stron na stulecie odzyskania Niepodległości.

Symbolicznie poprzez liczbę 100 przeczytanych stron opowiadaliśmy mieszkańcom Jasła niesamowite historie m.in. o Niepodległej, patriotyzmie, honorze, przyjaźni oraz tym, że warto dbać o to, co najcenniejsze – wolność. Dzięki temu maraton stał się także głównym wydarzeniem jasielskiej edycji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”.

Wydarzenie uświetniły występy wokalistek Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle: Zofii Krupy, Natalii Hendzel, Anny Kiszki, Aleksandry Wietechy, Natalii Kubackiej oraz Natalii Korczykowskiej.

Łącznie w maratonie uczestniczyło ponad 600 jaślan, m.in. z miejskich szkół i przedszkoli, zaś lektury 100 stron podjęło się ponad 40 osób, reprezentujących różne środowiska zawodowe.

Uczestnicy maratonu wzięli także udział w akcjach towarzyszących: „Do-wolne portrety” oraz malowanie pamiątkowych odcisków dłoni.

Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Partnerem Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Wydarzenie zorganizowano w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.