Akcje: Animujemy przestrzeń! Targi Miast Partnerskich połączone z otwarciem Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej z MBP w Jaśle

piątek, 28 - sobota, 29 lipca 2017
Akcje: Animujemy przestrzeń!  Targi Miast Partnerskich połączone z otwarciem Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej z MBP w Jaśle

W dniach 28-29 lipca br. Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zapraszają na Targi Miast Partnerskich organizowane w ramach projektu „W Karpaty w inne klimaty. Transgraniczna oferta turystyczna Jasło -  Humenne”. Targi połączone będą z otwarciem Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle.

Dla uczestników imprezy organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych wydarzeń, m.in.  plenerowe animacje teatralne, miejską grę turystyczną, Festiwal Food Tracków, spektakl teatru ulicznego z Kijowa, seanse filmowe w kinie Syrena oraz gry i zabawy animacyjne dla najmłodszych.

Celem  targów Miast Partnerskich będzie promocja  obszaru pogranicza pod kątem atrakcji turystycznych. W czasie targów będzie można się zapoznać z ofertami turystyczni przygotowanymi przez Centra Informacji Turystycznych z województwa podkarpackiego i małopolskiego, a także z zagranicy m.in.: Bardejov, Vranov nad Topl’ou, Liptovsky Mikulas, Trebisov, Humenne.

Dzięki nowo powstałemu CITiK mieszkańcy i odwiedzający będą mieli możliwość poznania terenu pogranicza, ciekawych obiektów, miejsc, szlaków Miasta Jasła, bazy noclegowej, gastronomicznej itd., pozwoli on również na większą promocję oferty turystycznej i kulturalnej Jasła, a także miast partnerskich, będzie również doskonałym miejscem do promocji marki karpackiej. W Centrum będą dostępne m.in.: informatory, foldery, publikacje, mapy regionu, gadżety promocyjne.

Najmłodsi uczestnicy targów wyruszą wspólnie z Miejską  Biblioteką  Publiczną w Jaśle w niezwykłą oraz barwną podróż ze słowem i obrazem w towarzystwie regionalnych legend. W piątek 28 lipca br. na placu przed Kinem Syrena z myślą o najmłodszych odbędą się warsztaty literacko-artystyczne „Architekturka z karpackiego podwórka”. Natomiast w sobotę 29 lipca br. zaprosimy dzieci do kreatywnej i twórczej zabawy ”Odlotowe podróże małe i duże”. Nasi mali goście podczas wydarzeń poznają jasielskie i podkarpackie legendy, wezmą udział w ciekawych quizach i zabawach, spróbują swoich sił w odgadywaniu zagadek, poruszą własną wyobraźnię i ożywią kolorem otaczającą ich przestrzeń.

28 lipca (piątek), godz. 11.00-18.00 –„Architekturka z karpackiego podwórka” – plac przed Kinem Syrena
29 lipca (sobota), godz. 10.00-14.00 –„Odlotowe podróże małe i duże” – płyta rynku

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem imprezy.

Targi promujące Miasta partnerskie organizowane w ramach projektu pn.: „W Karpaty z inne klimaty. Transgraniczna oferta turystyczna Jasło-Humenne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.