Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Bajeczne Mikołajki

piątek, 09 grudnia 2022
Akcje: Bajeczne Mikołajki

Jak co roku, dzieci z osiedla sąsiadującego z Filią nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, zgromadziły się bardzo licznie przed biblioteką, aby podczas wspólnej zabawy czekać na ulubionego świętego, który rozdaje prezenty – Świętego Mikołaja.

W świąteczno-mikołajkowy nastrój wprowadziło nas głośne czytanie wiersza Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk „Mikołajki”. Czytali dla dzieci i dorosłych: Dorota Woźnica, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Jerzy Okarma – przewodniczący Zarządu Osiedla „Jasło-Mickiewicza” i Janusz Przetacznik – prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Podczas mikołajkowego spotkania nie zabrakło słodyczy, gorącej czekolady i świeżutkich pomarańczy. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Do wspólnej zabawy najmłodszych i ich opiekunów zaprosiła grupa animacyjna „Happy Kids”, nie zabrakło quizu o Świętym Mikołaju i zabaw ruchowych. Długo wyczekiwany gość pojawił się wśród dzieci z mnóstwem prezentów. Ponad dziewięćdziesięcioro  dzieci obdarowanych słodyczami, z uśmiechami na twarzach i z nadzieją, że znów za rok po raz kolejny odwiedzi ich Święty Mikołaj, wróciło do domów.

Organizatorem spotkania była Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Zarząd Osiedla „Jasło-Mickiewicza”, Firma „Elmax” Janusz Czaszyński, Sklep „Orzech”, Bar „Mr Grubcio”, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.