Facebook
A A A

Akcje: Bajkowy Dzień Dziecka

czwartek, 06 czerwca 2019

Dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, zabawy plastyczne, książki zabawki, quizy, zagadki bajkowe i taneczne – to wszystko i wiele innych atrakcji czekało na najmłodszych podczas pikniku zorganizowanego przez Jasielską Spółdzielnię Mieszkaniową, Komitet Opiniujący przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Zarząd Osiedla „Jasło – Mickiewicza” oraz Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. 

W popołudniowy czwartek, 6 czerwca 2019 r., skwer przed Biblioteką wypełnił gwar małych i większych dzieci, które korzystały z zabaw przygotowanych specjalnie dla nich. Piknik odbywał się w trakcie trwania XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i nie mogło zabraknąć czytania wierszy o dzieciach i dla dzieci. Pomagali nam w tym: Dorota Woźnica – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Janusz Przetacznik – Prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Jerzy Okarma – Przewodniczący Osiedla „Jasło – Mickiewicza” i przedstawiciele Komitetu Opiniującego przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej  z Mariuszem Świątkiem na czele.

Młodsze dzieci przeglądały książki zabawki, m.in. interaktywne książeczki dla maluchów lub popularno-naukowe rozkładanki 3D. Miłośnicy kolorowania ozdabiali tekturowy traktorek i tworzyli własny portret na podstawie „Książki z  dziurą” Herve Tulleta.  Dużą frajdę sprawiły najmłodszym zabawy taneczne i ruchowe z animatorkami z grupy AniMik.
Tłumy dzieciaków „szalały” na dmuchanej zjeżdżalni, nie zabrakło także słodyczy, lodów i pysznych zapiekanek.

W Bajkowym Dniu Dziecka wzięło udział około 80 dzieci wraz z rodzicami, babciami i dziadkami. O tym, że impreza udała się na 100, mogą świadczyć zadowolone i uśmiechnięte  buzie dzieciaków i zapytania rodziców: Kiedy następna impreza?

Dobrą zabawę sponsorowali: Urząd Miasta Jasła, Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Komitet Opiniujący przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej; współorganizatorem była Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.