Facebook
A A A

Akcje: Biblio-Festiwal Rozmaitości

piątek, 06 czerwca 2014

Czy można na kartce papieru utrzymać odwrócony kubek z wypełnioną po brzegi wodą? Jak stworzyć największą wieżę z tysięcy klocków i w jaki sposób powstają najbardziej fantazyjne opowieści za przyczyną kostek do gry z obrazkami. Tego wszystkiego dowiedzieli się mali eksperymentatorzy i odkrywcy uczestniczący w Biblio-Festiwalu Rozmaitości.

Kreatywne przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2, Prywatnego Bajkowego Przedszkola oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle dzięki dużej dawce ciekawości i zapałowi do działania odkryli, że warto czytać, pytać, dociekać dlaczego… i przede wszystkim dobrze się bawić! W zabawach i eksperymentach wspierali najmłodszych wolontariusze z Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. R. Weigla w Jaśle wraz z nauczycielem, Barbarą Siutą.

Spotkaniu towarzyszyło głośne czytanie, które otworzyło dziecięce głowy na fascynujące nowinki nauki i techniki i wzbudziło kreatywność do działania. Mali odkrywcy dowiedzieli się kim jest druid, dlaczego mało kto widział w dzień pewnego astronoma i zapytali siebie kim zostaną w przyszłości za przyczyną Wierszyków Rodzinnych Michała Rusinka.

Sponsorem XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom” jest Polskie Górnictwo Naftowe  i Gazownictwo.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: TVP Rzeszów, TV Obiektyw, TV Jasło, Nowe Podkarpacie, Gazeta Codzienna Nowiny i Portal Nowiny24.pl, ITV Południe, oraz portale: MiastoJaslo.pl, TerazJaslo.pl, Jaslo4u.pl, Jaslonet.pl, TwojeJaslo.pl.