Akcje: Biblioteka. Oczywiście! – Przyjaźń na całe życie

czwartek, 18 maja 2017
Akcje: Biblioteka. Oczywiście! – Przyjaźń na całe życie

Z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  w dniach 8 – 15 maja 2017 r. przygotowała dla swoich czytelników wiele atrakcyjnych wydarzeń.

Na  zajęciach „Zaprzyjaźnieni z Biblioteką i Książką” Zajączki z  Przedszkola Miejskiego nr 9, Kangurki i Tygryski z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Puchatka” dowiedziały się, że w bibliotece nie tylko można wypożyczać książki, ale również bawić się, odpoczywać, spotykać z przyjaciółmi. Nieważny jest wiek, zainteresowania i kolor skóry. Zajączki i Kangurki wykonały portrety swoich bajkowych ulubieńców. Tłem portretów były pożółkłe kartki starych książek. Tygryski, jak przystało na starszaków, miały trudniejsze zadanie - wykonały zakładki do książek, które zabrały ze sobą do swoich domowych biblioteczek.

Półnutki, grupa 6-latków z Przedszkola Miejskiego nr 11 pięknie ozdobiła bibliotekę oraz swoje przedszkole postaciami zrobionymi ze starych książek. Okazało się, że nie było to trudne zadanie. Dzieciom bardzo podobały się ich własne prace.

Lapbookowa biblioteka powstała podczas zajęć z cyklu „Spacer z Sokratesem” i była popisem pomysłów i dobrej zabawy.  Z biblioteką można być za pan brat i przyjaźnić się z nią całe życie – stwierdzili Janek i Kuba.

Czytelnicy uczestniczyli również w akcji Kwitnące książki.