Akcje: Bo w bibliotece jest super - XVI OTB w Filii nr 3

środa, 15 maja 2019
Akcje: Bo w bibliotece jest  super - XVI  OTB w Filii nr 3

W  ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek na  dużych i małych czytelników, którzy odwiedzili Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w dniach 8-15 maja 2019 r. czekało sporo atrakcji!

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle poznawały nieznaną stronę biblioteki i tajniki   zawodu bibliotekarza, zwiedzały pomieszczenia, oprawiały książki, pieczętowały kolorowe mini książeczki. Czy praca bibliotekarza jest trudna? Jak długo trzeba się uczyć, aby zostać bibliotekarzem? Dlaczego należy dbać o książki? Czy porządek jest ważny w bibliotece? – na te pytania odpowiadały bibliotekarki podczas zajęć. Nie zabrakło także głośnego czytania wierszy: „W bibliotece” Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk i ”Biblioteka” Marty Wysockiej-Jóźwiak. Przedszkolaki poznały zasady szanowania książek.

Korzystając z gościnności Zarządu Osiedla „Jasło-Mickiewicza”  w sali Zarządu odbyło się spotkanie z dietetyczką z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante w Jaśle – Klaudią Słotą oraz z konsultantką kosmetyczną Mary Key – Natalią Stygar. Spotkanie dedykowane było naszym czytelniczkom, które chcą zadbać o swój wygląd, zdrowie i samopoczucie. Przygotowano wystawkę książek dostępnych w bibliotece na temat zdrowia, pielęgnacji ciała, kosmetyki i mody. Można było wziąć udział w konkursie, wygrać kosmetyki, skorzystać z zabiegu na dłonie i darmowego pokazowego makijażu.

Na zajęciach z artystką ludową, pasjonatką rękodzieła – Alicją Antonik, dzieci uczyły się  robienia kwiatów z bibuły i krepiny i przekonały się o tym, że nie jest to łatwa praca. Po-wstały jednak piękne wiosenne kwiaty.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 3 można zaliczyć do udanych, świadczą o tym zadowolone buzie przedszkolaków i dzieci uczestniczących w zajęciach  oraz cieple słowa uczestniczek spotkania z dietetyczką i kosmetyczką.