Facebook
A A A

Akcje: Co mówią nam książki? - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

poniedziałek, 01 kwietnia 2019

1 kwietnia 2019 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Jaśle uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle z okazji przypadającego następnego dnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Tegoroczne hasło przewodnie Święta Książki dla Dzieci  – Książki pomagają nam zwolnić – było okazją do przypomnienia, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełnią książki i jaki mają wpływ na nasz rozwój i postrzeganie rzeczywistości.
Podczas zajęć przedszkolaki poznały historię Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i wysłuchały skierowanego do nich listu od litewskiego pisarza Kęstutisa Kasparavićusa.

Przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych książkach, rozpoznawały tytuły bajek na podstawie obrazków, zastanawiały się po co potrzebne  nam są książki oraz oglądały
książki-zabawki. Starszaki bawiły się i uczyły słuchając pomysłowej książki „Znajdź kropki”, a maluchy poznały przygody Burka z rozkładanki 3D „Psia szkoła”. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wykonały prezenty dla swoich książek  –  kolorowe zakładki.
Zajęcia były doskonałą okazją do przypomnienia, że książki dla dzieci mogą służyć zarówno do nauki, zabawy jak i rozrywki oraz że warto po nie sięgać, nie tylko z okazji Święta Książki, ale w każdej wolnej chwili.