Akcje: Działać i nie stać w miejscu!

wtorek, 20 stycznia 2015
Akcje: Działać i nie stać w miejscu!

20 stycznia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Link do przyszłości, Młodzi. Internet. Kariera”. Z młodą profesjonalistką, specjalistką  ds. nowych mediów i komunikacji w Internecie, prawniczką – Olgą Golonką, spotkało się ponad 50 uczniów jasielskich szkół ponadgimnazjalnych.

Olga Golonka jest jednym z 20 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury. Z wykształcenia prawniczka, obecnie, jako Digital Marketing Manager, związana z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie zajmuje się komunikacją w mediach społecznościowych i tworzeniem strategii promocyjno-wizerunkowych. Organizuje również rzeszowskie spotkania Geek Girls Carrots – skupiające kobiety interesujące się nowymi technologiami.

Podczas spotkania z jasielskimi uczniami opowiedziała o swojej drodze do kariery, wyborach edukacyjnych, zbieraniu doświadczeń zawodowych  poprzez wolontariat i staże.  Podkreślała, jak ważne jest współcześnie rozwijanie kompetencji i ciągle uczenie się.  Ja np. uczę się języków programowania. Dzięki temu wyróżniam się na rynku pracy, jestem unikalnym pracownikiem – opowiadała. Uczestnicy mieli również okazję poznać m.in.: internetowe narzędzia do określania swoich predyspozycji zawodowych, zawody przyszłości i sposoby na przygotowanie ciekawego CV.

Spotkanie zainspirowało i zmotywowało do działania.  Istnieją zawody, o których nie miałem pojęcia. Najbardziej zainspirowało mnie to ile można zdziałać lubiąc to co się robi, że są osoby, którym się udało. Powinnam się kierować swoją pasją, być kreatywna, ambitna, nie zniechęcać się, działać i nie stać w miejscu.– mówili młodzi ludzie po spotkaniu.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach  trzeciej edycji projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”, w którym uczestniczy Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.