Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Dzieciaki kochają pluszaki

sobota, 14 października 2017
Akcje: Dzieciaki kochają pluszaki

14 października 2017 r. minęła 91. rocznica wydania książki A.A. Milne „Kubuś Puchatek”. Z tej okazji w  Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się przyjęcie urodzinowe Najlepszego Misia pod Słońcem, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle.

Wraz z przedszkolakami do biblioteki przybyły misie: małe i duże, białe, brązowe, a każdy piękny i wyjątkowy. Dzieci przypomniały sobie historie powstania ukochanego Misia Puchatka. Przedszkolaki odśpiewały Kubusiowi gromkie „Sto lat” oraz złożyły jubilatowi życzenia. Dzieci dowiedziały się, jakie książki o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach można znaleźć w bibliotece. Dużo radości sprawiło odgadywanie zagadek. Okazało się, że przedszkolaki dobrze znają Puchatka - jubilata i na pytania odpowiadały bezbłędnie. Przedszkolaki  ulubionemu misiowi z okazji urodzin ofiarowały serduszkowce laurki  ze swoim imieniem , a wszystko po to, by przypomnieć, że miś jest najlepszym przyjacielem najmłodszych i tak pozostanie już na zawsze.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.