Akcje: Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!

wtorek, 05 lutego 2019
Akcje: Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!

W ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się dwa spotkania promujące bezpieczne i kulturalne poruszanie się w sieci.

W akcji wzięło udział około 40 osób. Przeczytaliśmy fragment książki „Dzieci w sieci” Zofii Staniszewskiej. Poruszyliśmy ważne tematy: jak zabezpieczyć swój sprzęt komputerowy, w jaki sposób dbać o swoją prywatność, jak nie tracić cennego czasu w internecie oraz jak ważny jest szacunek okazywany współużytkownikom internetu. Uczestnicy poznali również numer, pod który można zadzwonić w sytuacji zagrożenia.

Wspólnie wykonaliśmy kartki przedstawiające podobiznę robocika z ogromnym sercem na piersi. Wewnątrz kartek umieściliśmy tegoroczne  hasło akcji DBI "Działajmy razem!".