Akcje: E-czytanie w Bibliotece

poniedziałek, 03 - piątek, 07 marca 2014
Akcje: E-czytanie w Bibliotece

Czy książka zawsze musi być papierowa? Czym są czytelnie on-line? Gdzie w Internecie znaleźć literaturę naukową? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na bezpłatne warsztaty z e-książką!

W ramach warsztatów będzie okazja nauczyć się obsługiwać czytniki e-książek, odwiedzić biblioteki cyfrowe, sprawdzić jak wyglądają współczesne powieści internetowe czy posłuchać ulubionych książek w formie audiobooków. Uczniowie będą mogli poszukać lektur w szkolnej bibliotece cyfrowej Wolne Lektury, miłośnicy literackiej klasyki odwiedzą Cyfrową Biblioteką Narodową Polona a dla tych, którzy interesują się prasą gratką będzie Zinelibrary.pl – biblioteka cyfrowa prasy alternatywnej i „trzeciego obiegu”.

Będzie również możliwość skorzystania z czytelni on-line IBUK libra, dzięki której można czytać, bez wychodzenia z domu, ponad 8000 książek z różnych dziedzin wiedzy.

Warsztaty z e-książką są jednym z przedsięwzięć MBP Jasło, organizowanych w ramach tegorocznego Międzynarodowego Tygodnia E-książki, który obchodzimy w dniach 3-9 marca.

Przyjdź do biblioteki i odkryj zalety e-czytania!  Czekamy na Ciebie od 3 do 7 marca, w godz. 14-15.30, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, pok. 106.