Akcje: Figle i psoty Mikołajka

piątek, 05 grudnia 2014
Akcje: Figle i psoty Mikołajka

Czy prezent może okazać się kłopotliwy i co zrobić z kolejną grą w chińczyka pod choinkę przekonali się mali uczestnicy „Mikołajków z Mikołajkiem” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Zainspirowani pomysłowością pewnego sympatycznego urwisa, głównego bohatera serii książek R. Goscinn’ego i J. J. Sempe, zabawy mieliśmy co niemiara. Tradycyjnie wysłuchaliśmy głośnego czytania o przygodach Mikołajka i na prośbę Hieronima Latawca –wysłannika św. Mikołajka sprostaliśmy zdaniom, jakie przygotowała dla nas książkowy zawadiaka. Przekonaliśmy się, że zimowe rebusy to świetna zabawa, wytężyliśmy słuch w głuchym, czasem głośnym, a nawet poplątanym telefonie i sprawdziliśmy zawartość worka z prezentami, które nas zaskoczyły, rozbawiły i zaciekawiły. Nie zabrakło także niespodzianek, na które wszyscy czekali. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Jaśle.

„Mikołajki z Mikołajkiem” odbywają się corocznie z inicjatywy „Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Organizowane są przez różne instytucje kultury w Polsce.