Akcje: Jak nie czytam, jak czytam

czwartek, 06 czerwca 2019
Akcje: Jak nie czytam, jak czytam

6 czerwca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączyła się w Ogólnopolską Akcję Czytelniczą „Jak nie czytam, jak czytam” -  podczas której uczestnicy z całej Polski pobijają rekord w czytaniu w jednym czasie.

Korzystając z pięknej pogody akcję przeprowadziliśmy w Parku Miejskim. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, 4 i 12 w Jaśle oraz Marcin Pałasz znany i lubiany wśród dzieci i młodzieży autor przepełnionych humorem książek. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy ciekawą literaturę ze zbiorów naszej biblioteki.

Naszym celem było zainteresowanie uczniów czytaniem książek, zwrócenie uwagi na to, że książka może być ważnym źródłem rozrywki, wiedzy czy nową pasją oraz udowodnienie, że nawyk sięgania po literaturę przyniesie w przyszłości duże korzyści.

Dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!