Akcje: Kalejdoskop wiedzy i zabawy zaprasza!

czwartek, 06 listopada 2014
Akcje: Kalejdoskop wiedzy i zabawy zaprasza!

Chcesz przekonać się czym jest wielka sztuka dla małych? Zabawić się w dobrego stratega i znawcę historii, wybitnego muzykologa czy kreatywnego architekta wyobraźni? Zapraszamy do udziału w cyklu zajęć dla dzieci w wieku 5-11 lat w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Do tej pory w Oddziale dla Dzieci przekonaliśmy się, że świat może być cały w kropki, zaprojektowaliśmy własne książki z dziurą, a dzięki nim zyskaliśmy dużo odwagi do własnych wypowiedzi, stworzyliśmy magiczne żuczki, unikatowe maski i zakładki książkowe oraz w niezwykły sposób wydobywaliśmy czarowne dźwięki.

W Filii nr 1 odwiedziliśmy starożytny Egipt, dzięki czemu dowiedzieliśmy się jak wyglądał papirus, przekonaliśmy się co w Egipcie robił skarabeusz oraz w jakiś sposób powstawały piramidy i mumie, portretowaliśmy faraona i wspólnie stworzyliśmy obraz trójwymiarowego mieszkańca Egiptu.

Wraz z Filią nr 2 dowiedzieliśmy się kim był Antonio Gaudi i zaprojektowaliśmy baśniowe domki oraz kolorową biżuterię, zapoznaliśmy się ze sztuką kolażu i wstąpiliśmy do zakątka papierowych impresji.

W Filii nr 3 staliśmy się wesołą, muzyczną zgrają, grając, śpiewając i wesoło bawiąc się z rytmem, dowiedzieliśmy się czym jest balet, poznaliśmy dzieciństwo Fryderyka Chopina i stworzyliśmy unikatowy fortepian dla artysty, malowaliśmy instrumenty muzyczne na szkle oraz zamieniliśmy się w badaczy nastrojów muzycznych.

Co tydzień czeka na Was nowa dawka pełnej emocji i kreatywnych pomysłów zabawy!

Spotkania odbywają się:
Oddział dla Dzieci (ul. Czackiego 2, Aula Gimnazjum nr 1) środy 16.00