Akcje: Kolorowe podróże dla małych i dużych

piątek, 28 - sobota, 29 lipca 2017
Akcje: Kolorowe podróże dla małych i dużych

Szlaki malowane wyobraźnią, własnoręcznie ozdobione pojazdy, feeria baniek mydlanych oraz najbardziej kreatywne książki zamiast tradycyjnych przewodników – 28 i 29 lipca najmłodsi uczestnicy Targów Miast Partnerskich połączonych z otwarciem Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle wyruszyli w pełną kolorów i pomysłów podróż. O twórcze atrakcje dla dzieci i rodzin odwiedzających Targi zadbała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

W piątek podczas wspólnej zabawy pod hasłem „Architekturka z karpackiego podwórka” tuż przy nowo otwartym Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej powstała wielobarwna, przestrzenna mapa. Dzięki wyobraźni i pomysłowości dzieci zmieściła się na niej zarówno najbliższa okolica, jak też przestrzeń kosmiczna, w którą przenosiła uczestników kolorowa rakieta. W sobotę natomiast na jasielskim Rynku najmłodsi zaopatrzeni w „ożywione” balony i bańki mydlane wyruszyli w „odlotowe podróże małe i duże”. Działaniom plastycznym towarzyszyły zagadki i quizy wiedzy o Jaśle i regionie oraz wspólne czytanie najnowszych i najbardziej nietypowych książek z jasielskiej biblioteki. We wspólnej zabawie wzięło udział około 800 osób – mieszkańców a także odwiedzających Jasło gości zarówno z okolicy, jak też z różnych części Europy i świata. Okazało się, że miasto Jasło, twórcza literatura, trochę przyborów plastycznych i niczym nieograniczona wyobraźnia to najlepszy przepis na rodzinny wakacyjny weekend.

Targi promujące Miasta partnerskie organizowane w ramach projektu pn.: „W Karpaty z inne klimaty. Transgraniczna oferta turystyczna Jasło-Humenne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.