Akcje: Książki czytajcie – świat poznawajcie

środa, 28 września 2022
Akcje: Książki czytajcie – świat poznawajcie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony corocznie 29 września, jest świetną okazją do podkreślenia wartości czytania najmłodszym. W tym szczególnym dniu staramy się przekonać małych i dużych, że czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, ale również zdobywanie wiedzy, rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa i dostarczanie rozrywki oraz przeróżnych emocji.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle – Filia nr 3 gościła z  tej okazji 28 września 2022 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle, a następnego dnia  bibliotekarka odwiedziła najstarszą  grupę dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11.

Podczas naszych spotkań rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto czytać książki. Dzieci wysłuchały  głośnego czytania książki Emmy Perry „Nie lubię książek. Koniec, Kropka”. Główną bohaterką  jest uparta Michalina, która nie lubi książek, ale do czasu… W takim dniu nie może zabraknąć wspólnego czytania i recytacji ulubionych wierszy polskich autorów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow. To także doskonała okazja do tego, aby przypomnieć  dzieciom o zasadach zapisu do biblioteki. Na zakończenie spotkań przedszkolaki otrzymały kolorowanki i opaski do samodzielnego wykonania.

Spotkania odbyły się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy, realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.