Akcje: Książki jakich jeszcze nie znacie

czwartek, 29 września 2016
Akcje: Książki jakich jeszcze nie znacie

Dzień Głośnego Czytania, obchodzony corocznie 29 września, jest okazją do podkreślenia wartości czytania najmłodszym. „Żabki” z Przedszkola Miejskiego nr 6  w Jaśle wzięły udział w kreatywnych zajęciach zorganizowanych przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.
Maluchy wysłuchały bajki O jeżu, który znalazł przyjaciela Anny Onichimowskiej i opowiadały o zmianach zachodzących jesienią w przyrodzie. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że obcowanie z książką może być dobrą zabawą, przy której szybko płynie czas. Miały okazję przekonać się o tym, że czytać każdy może, można czytać wspólnie z mamą i tatą oraz tworzyć własne historie i szukać odpowiedzi na najdziwniejsze pytania. Pomogły im w tym oglądane książki-zabawki: przestrzenne, dźwiękowe,  z pacynkami i książki aktywizujące. Następnie przedszkolaki wysłuchały wiersza Orszak Pani Jesieni E. Zawadzkiej i przystąpiły do tworzenia jesiennego krajobrazu.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.