Facebook
A A A

Akcje: „Kto czyta książki, żyje podwójnie” – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Filii nr 3

wtorek, 02 kwietnia 2019

2 kwietnia – w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena – na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten ustanowiony został w celu promowania literatury i grafiki wśród młodych czytelników.

Z tej okazji Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 i Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Językowo-Artystycznego „Chatka Puchatka” w Jaśle.

Każdego roku gospodarzem tego święta jest inny kraj. W tym roku patronem została Litwa.

Podczas zajęć przedszkolaki poznały historię Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i wysłuchały skierowanego do nich listu od litewskiego pisarza Kęstutisa Kasparavićusa, który jest pisarzem i ilustratorem, a  jego książki są czytane przez dzieci na całym świecie. Święto książki dla dzieci to także okazja do świętowania urodzin ulubionego autora baśni dla dzieci – Andersena. Przedszkolaki przypomniały najpopularniejsze baśnie pisarza, wzięły udział w quizie i wysłuchały głośnego czytania wiersza Joanny Kulmowej „List do Andersena”

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczną zawiązaną z baśnią „Brzydkie kaczątko” – powstał piękny biały łabędź.