Facebook
A A A

Akcje: Kwitnące wiersze

czwartek, 21 marca 2019

Poezja towarzyszy nam przez całe życie. Pomaga  zrozumieć świat, wyrazić  uczucia i emocje, leczy  rany, nie opuszcza w smutku i radości. A czy wiersze mogą bawić i uczyć?

O tym przekonali się wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle, którzy w dniu 21 marca br. wzięli udział w spotkaniu pt. Kwitnące wiersze z okazji Światowego Dnia Poezji.
Z tomiku pt. Po schodach wierszy pod redakcją G. Leszczyńskiego, który znajduje się na Złotej Liście książek rekomendowanych przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, wysłuchali m.in.: wiersza D. Wawiłow – Niewidzialna plastelina, J. Kulmowej – Marzenia, A. Ziemianina – Dynia, H. Januszewskiej – Lwy i zastanawiali się, co autorzy chcieli przekazać i jakich wskazówek udzielić czytelnikowi.

Następnie z otrzymanych materiałów wykonali artystyczny kolaż – kwitnące wiersze.
Na zakończenie spotkania zgodnie stwierdzili, że czytanie poezji wcale nie jest trudne, a wręcz przeciwnie może sprawiać wiele przyjemności.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.