Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Majowe warsztaty internetowe w Bibliotece!

,
Akcje: Majowe warsztaty internetowe w Bibliotece!

Jak samodzielnie napisać pismo czy list w programie komputerowym? Gdzie w Internecie znaleźć potrzebne informacje? Jak sprawdzić godziny otwarcia urzędów, pogodę czy rozkład komunikacji miejskiej? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza seniorów i osoby dorosłe na bezpłatne warsztaty internetowe.

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chcą opanować umiejętność obsługi komputera i poznać podstawy korzystania z Internetu. Program warsztatów obejmuje:
- naukę samodzielnej pracy z komputerem np. posługiwania się myszą i klawiaturą, pisanie
i formatowanie tekstów, zgrywanie i edytowanie zdjęć
- podstawy obsługi Internetu np. wyszukiwanie informacji, zakładanie i obsługę poczty elektronicznej, przesyłanie dokumentów wraz z załącznikami, korzystanie z komunikatorów internetowych, oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy korzystanie z darmowych programów

Spotkania warsztatowe odbywają się w niewielkiej grupie. Każdy z uczestników pracuje w swoim tempie, na samodzielnym stanowisku komputerowym. Dla zainteresowanych jest również możliwość nauki z wykorzystaniem własnego komputera przenośnego. W ramach warsztatów uczestnicy otrzymują również materiały edukacyjne do samodzielnej pracy w domu.

Majowe warsztaty internetowe to cztery spotkania: 12, 15, 19 i 22 maja, o godz. 8.00 w Czytelni Głównej MBP Jasło, ul. Kościuszki 47. Zapisy na warsztaty przyjmujemy do 11 maja b.r. pod nr. tel.: 13 446 26 02 wew.36.

O zapisach na kolejną edycję warsztatów będziemy informować na stronie Biblioteki: www.mbp.jaslo.pl