Akcje: Mała książka - wielki człowiek nadal trwa

czwartek, 05 grudnia 2019
Akcje: Mała książka - wielki człowiek nadal trwa

Od września 2019 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle bierze udział w kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, by przypomnieć o korzyściach płynących ze wspólnego rodzinnego czytania.

Pierwsza wizyta w bibliotece to niezwykłe doświadczenie. Aby uczynić je jeszcze bardziej wyjątkowym przygotowaliśmy dla przedszkolaków wyjątkowy prezent: Wyprawkę Czytelniczą na dobry start. W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Młodego Czytelnika. Rodzice zaś broszurę informacyjną dotyczącą roli czytania w życiu dziecka. Za każdą wizytę w bibliotece i za wypożyczenie przynajmniej jednej książki mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Do tej pory łącznie wydaliśmy Wam 219 wyprawek. Pozyskaliśmy 160 nowych małych czytelników z czego bardzo się cieszymy! Oczywiście akcja trwa nadal i posiadamy jeszcze wyprawki, które z przyjemnością oddalibyśmy Wam i Waszym dzieciom. Serdecznie zapraszamy do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kołłątaja 1 oraz wszystkich filii.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.  Zachęcamy do zapoznania się z ideą projektu na stronie:  http://wielki-czlowiek.pl/

Szczegółowych informacji udzielają placówki:
Oddział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Kołłątaja 1, 13 446 26 02 wew. 35, dzieci@mbp.jaslo.pl)
Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34, 13 445 58 57, filia1@mbp.jaslo.pl)
Filia nr 2 (ul. Kopernika 8, 13 446 90 01, filia2@mbp.jaslo.pl)
Filia nr 3 (ul. Szopena 22, 13 446 52 25, filia3@mbp.jaslo.pl).