Akcje: Na sportowo – XVIII OTCD w Filii nr 1

piątek, 07 czerwca 2019
Akcje: Na sportowo – XVIII OTCD w Filii nr 1

Za nami kolejny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Filii nr 1 MBP w  Jaśle, który w tym roku przebiegał pod hasłem: Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie.

Filia nr 1 zorganizowała dla swoich  najmłodszych czytelników 3 czerwca 2019 r. w Przedszkolu Miejskim nr 15 w Jaśle spotkanie z piłkarzami Osiedlowego Klubu Sportowego Sobniów pod hasłem „ABC młodego piłkarza”. Młodzi piłkarze: Mikołaj Kubacki, Szymon Rozpara, Szymon Turek i Davide Tomei czytali „Złotą jedenastkę: wiersze dla kibica i jego rodzica” Pawła Beręsewicza, zaprezentowali stroje klubowe, strój bramkarza, zestaw ćwiczeń zręcznościowych oraz przeprowadzili zabawę Jaka to dyscyplina sportu? Trener OKS Sobniów – Krzysztof Kubacki – przeprowadził pogadankę na temat sportu, opowiedział  o  klubie, treningach, rozgrywanych meczach, przedstawił podstawowe zasady gry w piłkę nożną i  podpowiedział  przedszkolakom, jak można zostać piłkarzem.  Spotkanie było bardzo atrakcyjne, zwłaszcza dla chłopców – przyszłych piłkarzy, którzy mieli okazję uczestniczyć w krótkim treningu lub przymierzyć stroje klubowe.

7 czerwca odbyły się zajęcia „Mam przyjaciela piłkarza ekstraklasy – sportowe łamigłówki”, podczas których dzieci wysłuchały  utworów o tematyce sportowej, dowiedziały się jak piłkarze trenują, by poprawić kondycję, sprawność i  cechy mocnego charakteru, tj. systematyczność, współpracę, koleżeństwo i samodyscyplinę oraz czy główka rzeczywiście nic nie boli…,  rozwiązywały zagadki o różnych dziedzinach sportu. Zajęcia były również okazją do zapoznania się z  literaturą o tematyce sportowej, znajdującą się w zbiorach biblioteki, poznania wielkich gwiazd futbolu,  gwiazd Mistrzostw Świata i 266 najlepszych piłkarzy świata czy ciekawostek na temat Mundialu 2018 oraz historię kapitana reprezentacji Polski – Roberta Lewandowskiego i jego drogę do sukcesu.

Zajęcia zorganizowane podczas XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Filii nr 1 były okazją do spotkań z  ludźmi, którzy rozwijają swoje pasje, do obcowania z książkami poruszającymi tematykę sportu i zainteresowania dzieci sportem.

Spotkania odbyły się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.