Akcje: Odkrywamy Sekret Eleonory – bajkowy Dzień Dziecka w bibliotece

czwartek, 06 czerwca 2013
Akcje: Odkrywamy Sekret Eleonory – bajkowy Dzień Dziecka w bibliotece

Co może się wydarzyć kiedy czytamy? Absolutnie wszystko! W ramach obchodów Dnia Dziecka oraz XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zamieniliśmy bibliotekę w kino i przestrzeń głośnego czytania. W czwartek 6 czerwca uczniowie jasielskich szkół podstawowych wzięli udział w projekcji filmu Sekret Eleonory i wysłuchali głośnego czytania znanych bajek J. Tuwima.

O radości i sile jaka drzemie w czytaniu przekonywał dzieci filmowy bohater Sekretu Eleonory. Dzieci obejrzały historię siedmioletniego Nathaniela, który odkrywa, że w książkach w jego domowej biblioteczce mieszkają bohaterowie dziecięcej literatury – kiedy zaczyna czytać pojawia się piękna Alicja z Krainy Czarów, nierozłączni Czerwony Kapturek i Wilk czy wiecznie gubiący okulary Geppetto. Rodzice chcą sprzedać ksiązki, więc chłopiec dzielenie rusza na ratunek swoim małym przyjaciołom.

Filmowe spotkanie zakończyły kalambury, w których hasłami do zgadnięcia były bajkowe postacie. Emocje towarzyszące wspólnemu odgadywaniu i długa kolejka chętnych do rysowania udowodniły, że dzieci wciąż wierzą w magię czytania!

Projekcje filmu umożliwiła Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w ramach programu Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece.

Spotkanie Odkrywamy Sekret Eleonory czytania odbywa się w ramach XII OTCD „Całe Jasło Czyta Dzieciom”, którego sponsorami są Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Jan Wątroba – Piekarnia-Ciastkarnia. Patronat medialny nad akcją sprawują: Telewizja TVJasło, ITV Podkarpacie, ITV Południe, oraz portale: terazjaslo.pl, jaslonet.pl, miastojaslo.pl, twojejaslo.pl, jaslo4u.pl, jasloinfo.pl, wirtualnejaslo.pl.

Patronat medialny:
Sponsorzy: