Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Po co komu woda? - XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

wtorek, 31 maja 2022
Akcje: Po co komu woda? - XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Polscy autorzy dla klimatu to hasło tegorocznego XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Z tej okazji 31 maja 2022 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Jaśle.

Tematem spotkania była ekologia, natomiast motywem do wspólnych zabaw była woda i jej ochrona. Dzieci po wysłuchaniu opowiadania Świat potrzebuje wody! z książki E. Zubrzyckiej pt. Wielkie przygody małej kropelki wody, zastanawiały się: co to jest ekologia?, dokąd trafiają nasze śmieci?, czy woda może się skończyć oraz jak mogą dbać o nasze środowisko? Wzięły udział w zabawie ”Co pływa, a co tonie?”, rozwiązały przyrodnicze zagadki oraz wykonały pracę plastyczną, która będzie im przypominać, że woda jest źródłem życia dla ludzi, zwierząt oraz roślin i należy ją oszczędzać.

Przedszkolaki obejrzały również książki, w których polscy autorzy pokazują, jakie działania musimy podjąć, aby świat wokół nas pozostał czysty i piękny dla przyszłych pokoleń.