Akcje: Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie – XXIII OTCD

sobota, 01 - piątek, 07 czerwca 2024
Akcje: Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie – XXIII OTCD

W dniach 1-7 czerwca 2024 r. pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” nawiązującym do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren – „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, zaprasza do udziału w XXIII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom! Wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, po raz kolejny będzie okazją do promowania czytelnictwa wśród najmłodszych oraz propagowania wartości czytania.

Inspiracją do działań będą „świeżo” wydane książki nagrodzone w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, które niosą głębokie wartości i mocne przesłanie dla młodych czytelników. Inaugurację Tygodnia Głośnego Czytania tradycyjnie wypełni wysłuchanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima, po którym zapraszamy do udziału w kolorowym Dniu Dziecka. Święto czytania będzie okazją aby odkryć magię sztuki, która nie tylko rozwija wyobraźnię i kreatywność ale także, uczy cierpliwości, skupienia i samodyscypliny. Poznamy m.in. malarza od słoneczników, „zwiedzimy” ogród Claude a Moneta, zaprzyjaźnimy się z groźnym tygrysem, nauczymy się jak operować  kolorami, światłem i cieniem.

W programie również  warsztaty literackie, czytelnicze konkursy oraz wiele innych atrakcji. Dołączcie do nas i wspólnie stwórzmy wyjątkową atmosferę aktywnego czytania i rozwijania pasji literackiej! Głośne czytanie i mnóstwo aktywności czeka na najmłodszych zarówno w Bibliotece Głównej, jak we wszystkich filiach MBP w Jaśle.