Facebook
A A A

Akcje: Przedszkolaki dbają o zdrowie

sobota, 18 kwietnia 2015

Jak się odżywiać? Jak dbać o swoją sprawność? Co robić, aby mieć piękny uśmiech? 27 marca br. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyły się zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia. Przepisu na dobre samopoczucie i sprawna formę szukały przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle.

O tym, że książki mogą pomóc zachować prawidłową postawę dzieci przekonały się spacerując z książką na głowie, a koncentrację i równowagę ćwiczyły podczas zabawy z piłeczkami i talerzykami. Powagi i skupienia przy wykonywaniu ćwiczeń oraz radości z dobrze wykonanych zadań było mnóstwo.

Co jeść, aby być silnym, co wzmacnia kości i zęby? Jakie produkty są zdrowe, a jakie szkodzą? Ważne jest, aby dobre nawyki wpajać już najmłodszym, dlatego dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki na temat racjonalnego odżywiania i zdrowego stylu życia. Zdobytą wiedzę wykorzystały do wykonania planszy „To służy zdrowiu. To szkodzi zdrowiu”. Przedszkolaki starały się również znaleźć receptę na zachowanie dobrego samopoczucia i świetnej formy.

Ruch, ćwiczenia, gry i zabawy na świeżym powietrzu to podstawa dobrego samopoczucia.To teraz pójdziemy na spacer - powiedział rezolutnie Adaś. Dzieci przeglądały książki o zdrowiu. Najmłodszym czytelnikom do gustu przypadły książki kulinarne dla dzieci i rodziców, zachęcające do wspólnego, rodzinnego gotowania. Dzieci przeglądały książki związane z tematem zajęć. Najmłodszym czytelnikom do gustu przypadły książki kulinarne, zachęcające do wspólnego, rodzinnego gotowania: Rymowane przepisy na kuchenne popisy Małgorzaty Strzałkowskiej, Słodki rok Kuby i Buby Grzegorza Kasdepke czy Zapiekanka układanka, ciasteczko z bajeczką Martyny Maks-Michalowskiej.