Facebook
A A A

Akcje: Sieciaki na wakacjach

środa, 21 sierpnia 2013

Co pomaga znaleźć informacje w Internecie? Dlaczego nie wolno ufać osobom poznanym w Sieci? Jak skutecznie chronić komputer przed wirusami? I w końcu – kim są Sieciaki? Na te i wiele innych pytań znają już odpowiedź uczestnicy pikniku edukacyjnego „Sieciaki na wakacjach”,  który odbył się w MBP Jasło 21 sierpnia 2013 roku.

Dzieci poznały serwis Sieciaki.pl i wzięły udział w mini seansie filmowym w Sieciokinie – edukacyjne kreskówki o sympatycznym rodzeństwie Zuzi i Tunio, przemierzającym wirtualny świat rakietą kosmiczną, pomogły zrozumieć czym jest Internet, jak działa wyszukiwarka czy poczta elektroniczna i jakich zasad przestrzegać aby  bezpiecznie surfować w Sieci.

Na uczestników czekała również wizyta w Sieciakowym Laboratorium. Tam najmłodsi Internauci konstruowali internetowego robocika – Necio i próbowali uciec przed Sieciuchami w zawiłym labiryncie, a Ci nieco starsi dzielnie pracowali nad wytropieniem ukrytych słów związanych z Internetem i komputerem. Podczas pikniku dzieci wzięły udział w grach i zabawach integracyjnych oraz zawodach w rozwiązywaniu sieciakowej krzyżówki. Na zakończenie wszyscy mali specjaliści Internetu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Piknik „Sieciaki na wakacjach” jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej Dziecko w Sieci, której celem jest edukacja najmłodszych w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Współorganizatorem imprezy jest Fundacja Dzieci Niczyje i Fundacja Orange.