Akcje: Słodki warsztat Świętego Mikołaja

czwartek, 05 - piątek, 06 grudnia 2019
Akcje: Słodki warsztat Świętego Mikołaja

Skąd Święty Mikołaj ma tak dużo słodyczy? Czy ma zaprzyjaźnione piekarnie lub cukiernie? Kto pomaga mu pakować prezenty i jak to się dzieje, że mieści się w każdym kominie?

5 i 6 grudnia 2019 roku, uczestnicy zajęć z cyklu Niesamowita natura, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Żółkowie wzięli udział  w  akcji czytelniczej „Mikołajki z Mikołajkiem”, zorganizowanej w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Motywem przewodnim spotkania była książka Mikołajek i słodkie przekąski. Autor Alain Ducasse to słynny francuski geniusz kulinarny, dla którego niesforny Mikołajek i jego koledzy, bohaterowie książek R. Goscinny’ego i J.J. Sémpe’go, stali się inspiracją do stworzenia trzydziestu wyjątkowych i łatwych do przygotowania przepisów. W świątecznej atmosferze zastanawialiśmy się jakie trudności co roku napotyka Św. Mikołaj i po co reniferowi czerwony nos? Odpowiedzi szukaliśmy, czytając świąteczne opowieści.

„Mikołajki z Mikołajkiem” odbywają się corocznie z inicjatywy „Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Organizowane są przez różne instytucje kultury w Polsce.