Facebook
A A A

Akcje: Sportowe czytanie – XVIII OTCD w Filii nr 3

poniedziałek, 10 czerwca 2019

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom Filia nr 3 MBP w Jaśle rozpoczęła Sportowym czytaniem. „Tygryski” z Przedszkola Miejskiego nr 9 odwiedziły Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle. Po obiektach MOSiR-u oprowadzała nas Barbara Dacyl – instruktor narciarstwa. Słuchaliśmy wierszy o dyscyplinach sportowych „Złota jedenastka: wiersze dla kibica i jego rodzica” Pawła Baręsewicza. Sprawdziliśmy swoje siły na siłowni, odwiedziliśmy nowoczesną halę sportów walki, krytą pływalnię, sale fitness, korty tenisowe, basen odkryty i inne obiekty. Okazało się, że w tutejszych klubach sportowych trenują dzieci z grupy „Tygryski”, a także ich rodzice. Wizyta w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji na pewno zmotywuje nas do aktywnego trybu życia.

„Pszczółki” i „Biedronki” z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle miały okazję wziąć udział w spotkaniu Piłka w grze, książka w grze. Gościem specjalnym był Piotr Samborski - Prezes  Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni 1910 Jasło, który przeczytał książeczkę dla wielbicieli piłki nożnej „Mam przyjaciela piłkarza” Andreasa Hoffmanna, Jana Bircka. Przedszkolaki  dowiedziały się, gdzie mieści się klub i dlaczego nosi nazwę Czarni Jasło oraz jakie są barwy klubowe. Nasz gość przedstawił zasady gry w piłkę nożną, opowiadał o tym jak ważny jest sport w życiu dzieci i dorosłych. Kilku chłopców wyznało na zakończenie spotkania, że marzą o tym aby zostać piłkarzami, i strzelać gole jak Lewandowski.

„Żabki” z Przedszkola Miejskiego nr 9 były gośćmi Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca policjantów, dlaczego i w jaki sposób pobiera się odciski palców, oglądały pojazdy policyjne. O pracy policjanta opowiadał młodszy inspektor Robert Wróbel – Komendant Powiatowy Policji w Jaśle, który przeczytał również opowiadanie „Mam przyjaciela policjanta” Ralfa Butschkowa . Miłosz, Filip i Kuba koniecznie chcieli poznać wszystkie policyjne tajemnice służbowe. Grupa podzieliła się na tych, którzy na pewno zostaną w przyszłości policjantami, a pozostali strażakami. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie oraz otrzymaliśmy od policjantów słodycze i odblaskowe misie.

Spotkania odbyły się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.