Akcje: Święty Mikołaj i dobra zabawa

czwartek, 05 grudnia 2019
Akcje: Święty Mikołaj i dobra zabawa

Każdy człowiek na świecie wie, kim jest Święty Mikołaj i komu przynosi najwięcej prezentów. Dzieci z niecierpliwością czekają na grudzień, bo każde z nich chce spotkać długo wyczekiwanego Świętego Mikołaja i dowiedzieć się, czy w tym roku zasłużyły na prezent. Oczywiście – i tym razem Mikołaj nie zawiódł!

W czwartkowe popołudnie  – 5 grudnia 2019 r. – plac przed Filią nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle już przed godziną szesnastą – pomimo chłodu – wypełnił gwar ponad sześćdziesięcioosobowej  gromadki dzieci oczekującej upragnionego gościa. Zanim jednak nastąpił ten magiczny moment, był czas  na głośne czytanie i zabawy.

Wiersz o Mikołajach Ludwika Jerzego Kerna czytali: Katarzyna Koczwara – Zastępca  Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Grzegorz Mielech – Zastępca Prezesa Zarządu Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Jerzy Okarma – radny i Przewodniczący Zarządu Osiedla „Jasło-Mickiewicza”.

Wszystkie dzieci wzięły udział w zabawach przygotowanych przez grupę animacyjną Ani Mik. Najmłodsi sprawdzili swoją wiedzę na temat Mikołaja w zabawnym quzie. Długo wypatrywany gość, który zjawił się z mnóstwem prezentów, został powitany fajerwerkami i głośnymi okrzykami „Witaj Mikołaju”. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty i zadowolone, z uśmiechem na twarzy, robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Organizatorem spotkania była Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Komitet Opiniujący przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Zarząd Osiedla „Jasło-Mickiewicza”, współorganizatorem Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.