Akcje: Urodziny Pluszowego Misia w Filii nr 2

środa, 15 - wtorek, 21 listopada 2017
Akcje: Urodziny Pluszowego Misia w Filii nr 2

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia, który ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Szczególnie uroczyście obchodzą to święto dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 (noszącego imię Pluszowego Misia), które przyszły do Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w dniach 15 – 21 listopada 2017 r.

Czym są dla dzieci pluszowe misie? Dlaczego kochają je nie tylko dzieci, ale również dorośli?  Przedszkolaki biorące udział w urodzinowym spotkaniu obejrzały prezentację, która przybliżyła im historię powstania pluszowego misia oraz książkowych i filmowych misiów: Kubusia Puchatka, Colargola, Paddingtona, Misia Baloo, Misia Uszatka i wielu innych, wysłuchały  przygotowanych na tę okazję  wierszy i ciekawostek o misiach, brały udział w misiowych zabawach i rozwiązywały zagadki. Starsze przedszkolaki były niezwykle  zasłuchane i zainteresowane opowieścią o niedźwiedziu Wojtku – czworonożnym przyjacielu żołnierzy polskich z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy.
Korzystając z kolorowych kółeczek, trójkątów i kwadratów oraz wykorzystując własną wyobraźnię i kreatywność  dzieci tworzyły Misie z Krainy Figur Geometrycznych: Kwadraciaki, Trójkąciaki, Okrąglaki.
Spotkanie zakończyło się złożeniem życzeń pluszowym jubilatom, naklejeniem serduszek na laurce, odśpiewaniem Hymnu Przedszkola i słodkim „co nieco”.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.