Akcje: Urodziny najbardziej znanego Misia

piątek, 14 października 2022
Akcje: Urodziny najbardziej znanego Misia

Jak co roku w październiku obchodzimy Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia, a zatem także Urodziny Kubusia Puchatka. Z tej okazji w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Misiem o Bardzo Małym Rozumku, na które przybyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle.

14 października 1926 roku została wydana w Londynie książka „Kubuś Puchatek” A.A. Milne – od tego czasu już 96 lat dzieci na całym świecie zachwycają się przygodami zabawnego Misia, który uwielbia miodek, potrafi się cieszyć ze wszystkiego, bardzo lubi swoich przyjaciół i przygody.

Wraz z przedszkolakami do Biblioteki  na Urodziny Kubusia Puchatka przybyły misie: te duże i te małe, każdy piękny i wyjątkowy. Dzieci przypomniały sobie historie powstania ukochanego Misia. Wysłuchały opowiadania „Urodziny Puchatka” – o tym, jak przyjaciele Kubusia zorganizowali dla niego przyjęcie urodzinowe. Dzieci dowiedziały się, jakie książki o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach można znaleźć w bibliotece i wzięły udział w quzie: „Kto mieszka w Stumilowym Lesie”?
 Przedszkolaki odśpiewały solenizantowi  gromkie „Sto lat” i ulubioną mruczankę do Kubusia Puchatka, życzyły dużo miodku i przygód.

Na zakończenie spotkania dzieci  otrzymały kolorowanki z Misiem i Medale Przyjaciela Kubusia Puchatka. Przedszkolaki doskonale znają Kubusia i jego przyjaciół, a spotkanie z ukochanym ulubieńcem dostarczyło wielu wrażeń i dobrej zabawy.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy, realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.