Akcje: W bibliotece nigdy nie jest nudno – XVI OTB w Filii nr 1

środa, 15 maja 2019
Akcje: W bibliotece nigdy nie jest  nudno – XVI OTB w Filii nr 1

Na dużych i małych czytelników odwiedzających w dniach 8-15 maja 2019 r. Filię nr 1 MBP w Jaśle czekało wiele atrakcji!

Grupa 6-latków z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Jaśle, która po raz pierwszy nas odwiedziła, podczas zajęć Wśród książek zwiedziła bibliotekę, oglądała książki zgromadzone na regałach, zapoznała się z regulaminem i zasadami korzystania z biblioteki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się książki dla najmłodszych, tj. książki-zabawki oraz książki obrazkowe. Wszyscy zostali zachęceni do korzystania ze zbiorów oraz dowiedzieli się, jak mogą zostać czytelnikami.

Dzieci z grupy 3-latków z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Jaśle –  uczestniczące w zajęciach Zaczarowana biblioteka – poznały codzienną pracę bibliotekarza oraz zasady funkcjonowania biblioteki. Z zainteresowaniem wysłuchały wiersza Marcina Przewoźniaka „Kłopoty w bibliotece”.  Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Dlaczego bardzo ważny jest porządek w bibliotece? Dlaczego należy dbać o książki? Czy praca bibliotekarza jest trudna?

Uczestnicy zajęć cyklicznych Tropiciele tajemnic zostali zaproszeni na spotkanie pod hasłem  W bibliotece nigdy nie jest  nudno – słuchamy, czytamy, tworzymy. Mali Tropiciele rozwiązywali krzyżówki, grali w gry edukacyjne: Memo – labirynty i Dobble oraz wykonywali dekoracje ze starych książek.

Podczas zajęć nie zabrakło okazji do głośnego czytania opowiadań i bajek oraz wierszy dla dzieci.