Akcje: Wakacje dobrze zaprogramowane 2016

,
Akcje: Wakacje dobrze zaprogramowane 2016

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza małych jaślan w wieku 5-13 lat na cykl bezpłatnych zajęć Wakacje dobrze zaprogramowane. Zajęcia będą się odbywać od 4 lipca do 12 sierpnia br.

W ramach cyklu wakacyjnych spotkań w Bibliotece proponujemy twórcze aktywności dla dwóch grup wiekowych: Mistrzowie Kodowania Junior (5 -7 lat) i zajęcia z robotami Finch (10-13 lat).

Zajęcia z robotami FINCH i kodowanie w SCRATCHU – zajęcia z programowania dla dzieci w wieku 10-13 lat. Podczas 8 spotkań młodzi uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, czym jest kodowanie i  poznać zasady programowania w środowisku Scratch. Układając komputerowe puzzle stworzą pierwsze aplikacje i dzięki nowo zdobytej wiedzy spróbują swoich sił w programowaniu robotów Finch. Zajęcia będą się odbywać od 4 do 20 lipca w poniedziałki, środy i piątki o godz. 14.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Mistrzowie Kodowania Junior – zajęcia z podstaw programowania na tabletach dla dzieci w wieku 5-7 lat. Podczas 4 spotkań nasi najmłodsi użytkownicy będą się mogli przekonać, że programowanie wcale nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać. Wraz z sympatycznym kotkiem z programu SCRATCH Junior poznają podstawy kodowania i będą mogli stworzyć swoją pierwszą grę. Zajęcia będę odbywać się od 2 do 12 sierpnia we wtorki i w piątki o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Do udziału w zajęciach obowiązują zapisy. Zapisy na poszczególne zajęcia przyjmujemy do dnia 30 czerwca br. pod nr telefonu 13 44 626 02, od poniedziałku do piątku w godz. 10.15-15.30.

Więcej informacji:
Agata Warywoda