Akcje: Wakacje dobrze zaprogramowane w jasielskiej Bibliotece!

,
Akcje: Wakacje dobrze zaprogramowane w jasielskiej Bibliotece!

Centrum Informacji Lokalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza dzieci w wieku 5-14 lat na cykl bezpłatnych zajęć Wakacje dobrze zaprogramowane. W ramach cyklu proponujemy trzy rodzaje aktywności: Mistrzowie Kodowania (1 - 17  lipca), Zbuduj robota w Bibliotece (7 - 21 sierpnia), Rany! Rety! Tablety! (6 lipca - 17 sierpnia).

Zapisy na poszczególne zajęcia przyjmujemy do dnia 26 czerwca br. pod nr telefonu 13 446 56 07.

Mistrzowie Kodowania – podstawy programowania dla dzieci w wieku 8 – 12 lat. Podczas 9 spotkań uczestnicy poznają program SCRATCH, nauczą się tworzyć gry, aplikacje i projekty multimedialne oraz przekonają się ile frajdy daje samodzielne programowanie. Zajęcia będą odbywać się od 1 do 17 lipca w każdy wtorek, środę i piątek o godz. 16.00 w Centrum Informacji Lokalnej, ul. Kościuszki 47.

Zbuduj robota w Bibliotece – podstawy robotyki dla dzieci w wieku 12 – 14 lat. Podczas 7 spotkań uczestnicy dowiedzą się jak budować i wprawiać w ruch roboty, a wykorzystując specjalne zestawy Lo Fi Robot zbudują swoje autorskie konstrukcje. Zajęcia będą odbywać się od 7 do 21 sierpnia, w każdy wtorek, środę i piątek o godz. 16.00 w Centrum Informacji Lokalnej, ul. Kościuszki 47.

Rany! Rety! Tablety! – kreatywne zabawy z tabletami dla dzieci w wieku 5 – 10 lat. W ramach zajęć dzieci poznają aplikacje edukacyjne np. do nauki j. angielskiego, dowiedzą się czym jest rzeczywistość rozszerzona, zagrają w Bajkowe aplikacje a nawet odwiedzą wirtualne Safari. Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki:  6 i 20  lipca  oraz 3 i 17 sierpnia o  godz. 10.00 w Centrum Informacji Lokalnej, ul. Kościuszki 47.

Przyjdź do Biblioteki i nastrój się na wyjątkowo udane wakacje!

Więcej informacji:
Agata Warywoda