Akcje: Wybieram Bibliotekę z Filią nr 3!

piątek, 08 - piątek, 15 maja 2015
Akcje: Wybieram Bibliotekę z Filią nr 3!

Czy rurkami BumBum bawią się tylko dzieci? Ilu jest hejnalistów na Wieży Mariackiej? Do czego można używać tabletów?  Na te i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy spotkań w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Wybieram Bibliotekę zorganizowanych przez Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Uczestnicy cyklu „Kalejdoskop wiedzy i zabawy – Mozart w stylu rap” poznali kolorowe rurki akustyczne, które wprowadziły ich w świat rytmu, melodii i harmonii. Zagrały wybraną melodię przekonując się, że na tych niecodziennych instrumentach może zagrać każdy, doskonale się przy tym bawiąc.

Przedszkolaki z Przedszkola nr 11 w Jaśle SŁONECZKA poznały najsłynniejsze wieże świata m.in. Wieżę Eiffla w Paryżu, Krzywą Wieżę w Pizie oraz Mariacką Wieżę w Krakowie. Dowiedziały się ile metrów mierzy najwyższy budynek świata, dlaczego Krzywa Wieża jest krzywa oraz, że hejnał odgrywany z wieży Kościoła Mariackiego jest symbolem  Krakowa Na zakończenie spotkania dzieci zamieniły się w małych architektów. Z drewnianych klocków zbudowały wieże według własnych pomysłów, rywalizując, która konstrukcja będzie najwyższa.

Natomiast seniorki z Klubu Niezapominajki działającym przy Zarządzie Osiedla „Mickiewicza” Jasło, miały okazję sprawdzić jak obsługuje się tablety iPad Air  oraz poznać ciekawe i przydatne aplikacje min. : iBooks, Safari 4D, Anatomy 4D, Gniezno 4D, Spacecraft 3D, Sudoku oraz z innymi aplikacjami ćwiczącymi umysł.

Na spotkaniu nie zapomniano również o zbliżającym się Dniu Polskiej Niezapominajki. Klubowiczki wykorzystując tablety, rysowały niezapominajki – symbol swojego klubu.