Akcje: Wybieram bajkowe aplikacje w Bibliotece

piątek, 15 maja 2015
Akcje: Wybieram bajkowe aplikacje w Bibliotece

Interaktywne książeczki, wirtualne zwiedzanie Gniezna, bajkowe gry czy wizyta w Muzeum w Luwrze to między innymi atrakcje, które czekały na uczestników zajęć „iPad i bajkowe aplikacje” oraz „Pstryk Komiks!” w  Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Wybieram bibliotekę!”.

Uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję poznać tablety iPad Air, sprawdzić jak działają aplikacje edukacyjne i jak czyta się wirtualne książeczki. Dzieciom przypadła do gustu aplikacja Jak narysować, w której można wspólnie z lektorem rysować postacie np. Mikołaja, dinozaura czy Statuę Wolności, aplikacja Gniezno 3D dzięki, której można bez wychodzenia z biblioteki zwiedzić Gniezno oraz interaktywne bajeczki. Takiego smoka wawelskiego jak w tej bajce jeszcze nie widziałem – powiedział Krystian, uczestnik zajęć.

Ze spotkań z wykorzystaniem tabletów, skorzystały także dzieci i uczestniczące w cotygodniowych zajęciach z cyklu Kalejdoskop wiedzy i zabawy. Najmłodszym uczestnikom najbardziej podobały się  aplikacje: Przygody Danonka, Uczymy się… oraz Świnka Pepe oparta na popularnej bajeczce dla dzieci. Dzieci podczas spotkania uczyły się również robić zdjęcia i komiksy. Było dużo wesołej zabawy  i uśmiechów. Zajęcia są ekstra a tablety superowe! – powiedział najmłodszy uczestnik spotkania z tabelami, Ksawery.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek w sobniowskiej filii był bardzo udany. Świadczą o tym uśmiechy dzieci i słowa:  Było super!  Jeszcze odwiedzimy bibliotekę!