Akcje: XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom online

30 maja - 07 czerwca 2020
Akcje: XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom online

30 maja – 7 czerwca, jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zachęca dorosłych wraz z dziećmi do wspólnego świętowania obchodów XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – „Cała Polska czyta o zwierzętach”.

W tym czasie czytajmy głośno najmłodszym i spotkajmy się on-line na fanpage’u MBP w Jaśle na Facebooku by posłuchać głośnego czytania oraz dobrze się bawić. Będzie inspirująco dzięki czytaniu przygód o zwierzęcych bohaterach z utworów M. Konopnickiej w roli głównej w wykonaniu zaproszonych gości, ciekawie za przyczyną literackiego quizu inspirowanego zwierzętami oraz aktywnie dzięki naszemu psiemu terapeucie i jego opiekunce. Czeka także niespodzianka dla towarzyszących wydarzeniom i uważnie słuchających. Nie może Was zabraknąć!

1 czerwca, 14.00 Kocie życie – czytamy „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko” M. Konopnickiej

3 czerwca, 14.00 Między nami, zwierzętami – quiz inspirowany wierszem „Stefek Burczymucha” M. Konopnickiej

5 czerwca, 14.00 Psie psoty – czytamy „Zosię i jej mopsy” M. Konopnickiej i podziwiamy psiego terapeutę

6 czerwca, 14.00 Żabie hece – czytamy „Pana Zielonkę” M. Konopnickiej

Bądźcie z nami! Do zobaczenia o 14.00 w najbliższy poniedziałek (1 czerwca) na fanpage’u Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle na Facebooku.