Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Zielone żabki – czytamy baśnie braci Grimm

wtorek, 05 maja 2020
Akcje: Zielone żabki – czytamy baśnie braci Grimm

Czy warto dotrzymywać raz danego słowa? Czy jest to rzecz łatwa i dlaczego należy pamiętać o tym, że pozory mogą mylić? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi wraz z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle podczas wspólnego czytania online baśni braci Grimm.

5 maja 2020 za pośrednictwem Internetu zaprosiliśmy najmłodszych do wysłuchania utworu Wilhelma i Jacoba Grimmów, zatytułowanego „Żabi król”. Podczas lektury dzieci poznały pewną księżniczkę, która w zamian za pomoc w odzyskaniu ulubionej zabawki obiecuje żabie, że zostanie ona towarzyszką jej zabaw. Dziewczynka nie zamierza jednak dotrzymać danego słowa i patrzy na stworzenie z odrazą. Ale jej ojciec król uważa, że danego słowa należy dotrzymywać. Z czasem okazuje się, że pod postacią brzydkiej żaby krył się piękny królewicz, zaczarowany przez złą czarownicę, a królewna otrzymuje od losu ważną życiową lekcję.

Po głośnym czytaniu dzieci z pomocą prostych materiałów mogły samodzielnie w domu „ożywić” bohaterów wysłuchanej opowieści i stworzyć swoich własnych żabich przyjaciół.

Ten i inne utwory Jacoba i Wilhelma Grimmów znajdziecie na stronie www.wolnelektury.pl