Facebook ikonka prawy margines

Akcje: zGRANY wolontariat

czwartek, 28 lipca 2016
Akcje: zGRANY wolontariat

W czwartek 28 lipca późnym popołudniem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle było niezwykle młodzieżowo, gwarnie i energicznie.

Mimo niepogody tego popołudnia wakacyjną Strefę Innowacji licznie odwiedzili nasi wolontariusze. Nie było końca wspomnieniom ze wspólnych akcji i spotkań i rozmowom o wakacyjnych aktywnościach. Tegoroczni maturzyści podzielili się wrażeniami i wynikami z egzaminów oraz swoimi planami na przyszłość.

Drugą część naszego spotkania wypełniło przetestowanie nowych gier planszowych. Na rozgrzewkę zagraliśmy w Dobble, ćwicząc spostrzegawczość i dobry refleks. Wytężaliśmy umysły przy Tabu i Tempo, a podczas gry w Mafię odkrywaliśmy tajemnice miasta i zagadkowych morderstw.

Strefy Innowacji to program finansowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach programu "Wspieranie Programu Rozwoju Bibliotek 2015". Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej.

W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.