Bądź mądry, baw się dobrze...i czytaj!

,
Bądź mądry, baw się dobrze...i czytaj!

Czy książka może mówić, świecić i być miła w dotyku? Jakimi pojazdami jeździ policja? Co powinien wiedzieć absolwent Akademii Młodego Ratownika? Jak radośnie świętować czytanie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą najmłodsi biorąc udział w zajęciach organizowanych w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom „Czytanie – mądra rzecz!” w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle - Filia nr 3, ul. Szopena 22.

W trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom najmłodsi, podczas zajęć „Zróbmy sobie arcydziełko” stworzą nietypowe arcydzieła – książki sensoryczne, odwiedzą Komendę Powiatową Policji w Jaśle oraz wezmą udział w „Akademii Młodego Ratownika.” Na czytelników w każdym wieku czeka również rodzinny piknik czytelniczy „Biblioteka łączy pokolenia” podczas którego odbędą się m.in.: głośne czytanie, konkursy „Z jakiej bajki jesteś”, „Mądra głowa zna przysłowia” czy pokaz Zumby.

Informacje i zapisy:

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Filia nr 3
ul. Szopena 22
filia3@mbp.jaslo.pl

Sponsorem XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom” jest Polskie Górnictwo Naftowe  i Gazownictwo.

W organizacje wydarzenia włączyli się: Klub Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, 139 Drużynę Harcerską ”Lisy” działająca przy Zespole Szkół Miejskich nr 3, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: TVP Rzeszów, TV Obiektyw, TV Jasło, Nowe Podkarpacie, Gazeta Codzienna Nowiny i Portal Nowiny24.pl, ITV Południe, oraz portale: MiastoJaslo.pl, TerazJaslo.pl, Jaslo4u.pl, Jaslonet.pl, TwojeJaslo.pl.